Uçak Biletleri Şeffaflaşıyor

29 Temmuz 2015Uçak biletleri artık şeffaf olacak.

Havayolu bilet ücretlerini detaylarını tam şeffaf ve sürekli erişiminin sağlanmasına yönelik düzenleme yapıldı.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün, Hava Yolu Bilet Genelgesi yayımlandı.

Buna göre havayolu işletmelerinin bilet satışı, bilet rezervasyonu, pazarlama, reklam işlemlerinde müşterilerin bilet tercihlerinde bilinçli yapabilmesi için havayolu bilet ücreti detaylarına tam, şeffaf ve sürekli erişiminin sağlanmasına yönelik düzenleme yapıldı.

Havayolu işletmelerinin internet siteleri ve çağrı merkezlerinden yapılan ilanlarında ilk afişe edildiği bölümde bilet ücreti tüm zorunlu ödemeleri de kapsayarak *her şey dâhil bilet ücreti* şeklinde açık olarak belirtilecek.

Her şey dâhil bilet ücretleri hizmet sınıflarına göre ekonomik, business gibi ayrı ayrı ilan edilecek.

Yolcuya sunulan uçak biletlerinde ilave ve isteğe bağlı hizmetler için alınacak ücretler, ilgili satış kanalında açık, şüpheye yer bırakmayacak şekilde belirtilecek. Her şey dâhil uçak bilet ücreti üzerine ilave veya isteğe bağlı hizmetler dışında ekleme yapılmayacak.

Uçak işletmeleri bilet ücretlerinin basılı, görsel veya internet ortamındaki tanıtımlarını her şey dâhil bilet ücretini esas alarak yapacak. Bilet rezervasyon değişiklikleri, iptal ve iade kuralları ilgili kanalda ilan edilecek ve satın alma işlemleri tamamlanmadan önce yolcuya bilgi verilecek. Söz konusu işletmelerin hizmet altyapılarını 90 gün içerisinde genelge uyumlu durumuna getirmeleri gerekiyor.

biletalacam.com sitesinden uçak biletlerini online olarak satın alabilirsiniz ve uçak biletlerini rezervasyon yapabilirsiniz.

www.biletalacam.com-ucuz biletin adresi.

 


İlgili Firma Bulunmuyor.